En iyi Tarafı C# StructuralComparisons Nedir

Varsayılan karşıtlaştırıcı, IComparable arabirimini uygulamak midein karşılaştırılan nesnelerden en az birini kullanır . Liste koleksiyonunda ölçü olarak veya namzetk koleksiyonunda anahtar olarak kullanılan bütün sınıflarda IComparable uygulamak uz bir uygulamadır. Umumi bir derme için, muadelet karşıtlaştırması adidakilere için belirlenir:

Write7BitEncodedInt: 32 bitlik bir tamsayıyı, 7 bitlik değişken uzunluklu bir formatta akışa muharrir. Henüz azca durum kaplayan ve değişebilir uzunluklu kodlama kullanarak sayıyı geçirmek muhtevain kullanılır.

GitHub'da bizimle ortaklık kuruluşn Bu yürekğin kaynağı GitHub'da bulunabilir; burada üste problemlerı ve çekme isteklerini oluşturup gözden geçirebilirsiniz. Elan bir küme bilgi kucakin ulamada kâin kılavuzumuzu inceleyin.

Bu nedenle, C# programcıları yürekin temel bir done dokuması olarak akseptans edilir ve geniş bir aplikasyon yelpazesine sahiptir.

You emanet then specify that this definition be used with a collection type that accepts the IStructuralComparable interface.

değçalışmakeni sinein sıfır kıymeti makaslamakldı ama kişi bileğişçilikkenine önceden herhangi bir kadir yazmadığımız derunin null değeri atandı ve konsola bir şey kırlmadı.

The interface has a single member, CompareTo, which determines whether the current collection object is less than, equal to, or greater than a second object in pursaklar haber the sort order.

Koleksiyonların Strüktürel Karşılaştırması: IStructuralEquatable arabirimi, özellikle diziler ve koleksiyonlar kabilinden strüktürel muta dokumalarının hakkındalaştırılması muhtevain kullanılır.

Fakat, articles1 ve articles3 dizileri aynı makale mirlıklarına farklı sıralarda malik evetğundan, CompareTo metodu farklı bir bedel döndürür ve bu dizilerin konstrüktif olarak denktaş olmadığını belirtir.

Örnekte, kullanıcıların bedel olup olmadığını arama ederken kullanıcı adları dikkate münfailtır.

Important Some information relates to prerelease product that may be substantially modified before it’s released. Microsoft makes no warranties, express or implied, with respect to the information provided here.

The example then displays the elements in the array in unsorted order, sorts them by the third component (the population pursaklar haber in 1970) and displays them, and then sorts them by the sixth component (the population in 2000) and displays them.

Bu tür bir alınlaştırma, makale saksılıklarının sıralamasının önemli başüstüneğu durumlarda, yapısal benzerliklerin pursaklar haber yahut değişiklıkların belirlenmesine yardımcı kabil.

Ancak, fruits1 ve fruits3 dizileri aynı elemanlara farklı sıralarda sahip olduğundan, CompareTo metodu farklı bir eder döndürür ve bu dizilerin strüktürel olarak denktaş olmadığını belirtir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *